2017 08 11 Savaitės apžvalga

Category:

Rapsų kainos kyla dėl pranešimų apie derliaus nuostolius Kanadoje ir Australijoje – kur dėl karščių ir kritulių trūkumo rinkos analitikai prognozuoja mažesnius derlius. Nors rapsų derliaus prognozės Prancūzijoje ir Ukrainoje pastaruoju metu didėjo, tai tik iš dalies kompensuos nuostolius, dėl to rinkoje jaučiama įtampa ir rapso kainos visą savaitę augo.

Kviečių kainas taip pat palaiko Rapsų brangimas ir prasti orai Kanadoje (šalis užaugina daug kviečių), tačiau kviečiai brangsta ir prieš svarbią JAV žemės ūkio ministerijos ataskaitą, kuri bus skelbiama šiandien ir praneš naujausius pasaulio grūdų pasiūlos ir paklausos skaičius.

Šią savaitę įtakinga naujienų agentūra „Stratiegie Grains“ pagerino kviečių derlingumo rodiklius Europos Sąjungoje. Rytų Europoje (tame tarpe ir Lietuvoje) derlingumas augo, tačiau derlingumas mažėjo Vakarų Europoje – Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje vyrauja nepalankios liūtys.

ORAI

Šią savaitę Lietuvoje prognozuojami debesuoti, vietomis lietingi su perkūnijomis, karšti orai. Šilčiausia prognozuojama penktadienį ir šeštadienį, tuomet temperatūra nukris iki 20°C iš išliks panaši ateinančia savaitę. Lietaus sulauksime visur retkarčiais pasirodys saulė. Oro temperatūra šią savaitę vidurio ir rytų Lietuvoje prognozuojama apie 20 – 30°C, vakarų Lietuvoje – 18 – 24°C. Naktimis oro temperatūra prognozuojama apie 14 – 20°C šilumos (vėsiausios naktys prognozuojamos vidurio Lietuvoje). Ateinančios savaitės pradžioje lietaus nenumatoma, debesys sklaidysis, oro temperatūra rytų ir vidurio Lietuvoje prognozuojama apie 20 – 22°C šilumos, vakarų Lietuvoje apie 18 – 20°C šilumos. Nakties metu apie 12 – 14°C šilumos, tik vakarų Lietuvoje pora laipsnių šilčiau.

Europoje ši savaitė prognozuojama labai panaši į praėjusią. Bus debesuota su pragiedruliais, prognozuojamas trumpalaikis, vietomis intensyvus lietus ir perkūnija. Europos pietvakarių, pietų ir pietryčių dalyse šią savaitę prognozuojami labai karšti orai. Oro temperatūra šią savaitę vakarų ir centrinėje Europoje prognozuojama apie 25 – 30°C, pietų Europoje apie 30 – 35°C (pietryčiuose iki 40°C) šilumos. Šiaurinėje Europos žemyno dalyje prognozuojama apie 20 – 25°C šilumos. Šilčiausias prognozuojamas ateinantis savaitgalis. Ateinančią savaitę prognozuojami kiek vėsesni orai.

Žemėlapyje matome 5 dienų suminių kritulių prognozę Europai (rugpjūčio 11 – 15 dienoms). Gausiausių kritulių sulauksime Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Balkanų pusiasalyje, Lenkijoje ir Rytų Europoje. Mažiau kritulių prognozuojama centrinėje ir pietų Europoje. Mažai arba nenumatoma kritulių Portugalijoje, Pietinėje Italijos dalyje. Galima pastebėti, kad krituliai centrinėje Europos dalyje keliaus ištįsusia juosta, tikėtina, kad kartu su krituliais formuosis ir perkūnija.

Parduodate grūdus? Praneškite mums, padėsime surasti geriausią kainą tiek senam, tiek naujam derliui.

www.agrobirza.lt 

El. paštas: info@agrobirza.lt

Telefonas: 864559904

 

TAGS: