Trąšos

AB „Kauno Grūdai“

H. ir O. Minkovskių g. 63, Kaunas Lietuva

 

AB „Kauno Grūdai“

AB „Kauno Grūdai“ pateikia platų spektrą trąšų, skirtų bene kiekvienam ūkiui, pagrindiniam lauko augalų tręšimui. Prekiaujame makroelementinėmis bei mikroelementinėmis trąšomis.

Intensyviose žemdirbystės sistemose maisto medžiagų užtikrinimas augalams tampa vis sudėtingesnis dėl klimato kaitos. Dažnesnės sausros fiksuojamos pavasarį ir vasarą visoje Europoje (Europos aplinkos agentūra, 2019). Tokioje situacijoje ypač svarbus efektyvesnis pagrindinių maisto medžiagų įsisavinimas, tarp jų ir fosforo.

Lietuvos Agrocheminių tyrimų laboratorijos duomenimis, šalies dirvožemiuose augalams lengvai prieinamo judriojo fosforo kiekis yra labai nevienodas, todėl pirmiausia rekomenduojama atlikti dirvožemio tyrimą. Nustačius nepakankamą kiekį šio elemento, naudinga tręšimui rinktis trąšas su lengvai prieinamu fosforu. Augalams tokio fosforo dirvožemyje dažnai trūksta ne tik dėl jo mažo judrumo, bet ir dėl įsisavinimą ribojančių veiksnių: dirvožemio kilmės, temperatūros, pH, organinių medžiagų, drėgmės kiekio.

Visi augalai jautrūs fosforo trūkumui augimo pradžioje, kol šaknų sistema silpnai išsivysčiusi. Remiantis moksliniais tyrimais, fosforo pritrūkus po krūmijimosi, grūdų derlius būna mažesnis, sumažėja jų baltymingumas. Fosforas taip pat įeina į adenozino trifosfato sudėtį, be kurio augaluose nevyksta tokie svarbūs procesai kaip fotosintezė, kvėpavimas, medžiagų ir energijos apykaita. Nustatyta, kad fosforas reikalingas generatyvinių organų formavimuisi, augalų brendimui, cukraus ir krakmolo sintezei.     

Siųsti užklausą

Įveskite savo duomenis ir pardavėjas netrukus su jumis susisieks.

AB „Kauno Grūdai“

Peržiūrėti pardavėjo profilį